501
edits
Line 9: | Line 9: | ||
! Chapter !! Function !! Implemented !! File !! Status | ! Chapter !! Function !! Implemented !! File !! Status | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="11" | Basic Models || tf || yes || @tf/tf.m || | ||
|- | |- | ||
| zpk || yes || zpk.m || | | zpk || yes || zpk.m || | ||
|- | |- | ||
| ss || yes || @ss/ss.m || | | ss || yes || @ss/ss.m || | ||
|- | |||
| frd || yes || @frd/frd.m || | |||
|- | |||
| pid || no || || | |||
|- | |||
| pidstd || no || || | |||
|- | |||
| pid2 || no || || | |||
|- | |||
| dss || yes || @lti/dss.m || | |||
|- | |||
| drss || no || || | |||
|- | |||
| filt || yes || filt.m || | |||
|- | |||
| rss || no || || | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
edits