240
edits
(→Interval package: Add VERSOFT as a project) |
(→Summary table: add interval package) |
||
Line 115: | Line 115: | ||
|- | |- | ||
| [[Summer_of_Code_Project_Ideas#Symbolic_package | Symbolic package]] || Colin B. Macdonald || Mike Miller, Abhinav Tripathi || Octave Forge || [https://github.com/cbm755/octsympy Octsympy] || Medium || GSoC 2016 | | [[Summer_of_Code_Project_Ideas#Symbolic_package | Symbolic package]] || Colin B. Macdonald || Mike Miller, Abhinav Tripathi || Octave Forge || [https://github.com/cbm755/octsympy Octsympy] || Medium || GSoC 2016 | ||
|- | |||
| [[Summer_of_Code_Project_Ideas#Interval_package | Interval package]] || [[User:oheim|Oliver Heimlich]] || [[User:Siko1056|Kai T. Ohlhus]] || Octave Forge, Numerical || Yes || Medium || Never | |||
|- | |- | ||
| [[Summer_of_Code_Project_Ideas#Using_Python_within_Octave | Pytave project]] || Mike Miller || Colin B. Macdonald, Abhinav Tripathi || Infrastructure || No || Medium || some in GSoC 2016 | | [[Summer_of_Code_Project_Ideas#Using_Python_within_Octave | Pytave project]] || Mike Miller || Colin B. Macdonald, Abhinav Tripathi || Infrastructure || No || Medium || some in GSoC 2016 |
edits