501
edits
Line 9: | Line 9: | ||
! Chapter !! Function !! Implemented !! File !! Number of Tests !! Status !! SLICOT functions !! Priority (0-2) | ! Chapter !! Function !! Implemented !! File !! Number of Tests !! Status !! SLICOT functions !! Priority (0-2) | ||
|- | |- | ||
| rowspan="11" | Basic Models || tf || style="background: green;" | yes || @tf/tf.m || || || || | | rowspan="11" | Basic Models || tf || style="background: green;" | yes || @tf/tf.m || || || || | ||
|- | |- | ||
| zpk || style="background: green;" | yes || zpk.m || | | zpk || style="background: green;" | yes || zpk.m || || || || | ||
|- | |- | ||
| ss || style="background: green;" | yes || @ss/ss.m || | | ss || style="background: green;" | yes || @ss/ss.m || || || || | ||
|- | |- | ||
| frd || style="background: green;" | yes || @frd/frd.m || || || || | | frd || style="background: green;" | yes || @frd/frd.m || || || || | ||
|- | |||
| pid || style="background: red;" | no || || || || || | |||
|- | |- | ||
| | | pidstd || style="background: red;" | no || || || || || | ||
|- | |- | ||
| | | pid2 || style="background: red;" | no || || || || || | ||
|- | |- | ||
| | | dss || style="background: green;" | yes || @lti/dss.m || || || || | ||
|- | |- | ||
| | | drss || style="background: red;" | no || || || || || | ||
|- | |- | ||
| | | filt || style="background: green;" | yes || filt.m || || || || | ||
|- | |- | ||
| | | rss || style="background: red;" | no || || || || || | ||
|- | |- | ||
| rowspan="24" | Tunable Models || ltiblock.gain || style="background: red;" | no || || || || | | rowspan="24" | Tunable Models || ltiblock.gain || style="background: red;" | no || || || || |
edits