44
edits
Line 111: | Line 111: | ||
|- | |- | ||
| [[Summer_of_Code_Project_Ideas#Mapping_or_Geometry_package:_Implement_boolean_operations_on_polygons | Geometry: Boolean operations on Polygons]] || John Swensen || [[User:KaKiLa|KaKiLa]], Philip Neuhuis || Octave Forge || [https://amrkeleg.wordpress.com/ No] || Easy || GSoC 2016 | | [[Summer_of_Code_Project_Ideas#Mapping_or_Geometry_package:_Implement_boolean_operations_on_polygons | Geometry: Boolean operations on Polygons]] || John Swensen || [[User:KaKiLa|KaKiLa]], Philip Neuhuis || Octave Forge || [https://amrkeleg.wordpress.com/ No] || Easy || GSoC 2016 | ||
|- | |||
| [[Summer_of_Code_Project_Ideas#Octave_Package_management | Octave Package management]] || Sebastian Schöps || JuanPi Carbajal, Carnë Draug, Carlo de Falco || Infrastructure || Yes || Medium || Never | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
edits